פרופ' זיו רייך, רו"ח - הספרים

 • מבוא ליזמות עיסקית-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  מבוא ליזמות עיסקית-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  הגדרת יזמות: "יזמות עסקית היא היוזמה להקמתו של עסק חדש, או של תחום פעילות בעסק קיים.
  ב ישנם רעיונות רבים לבני אדם, חלקם באים לענות על צרכים של אנשים, חלקם פשוט מייצגים שיטה להרוויח כסף. היזמות העסקית הינה נטילת יוזמה ע"י אדם, המכונה יזם, אשר מטרתה ליישם רעיון עסקי, ובסופו של דבר להרוויח כסף מכך.


  ב ישנם רעיונות רבים לבני אדם, חלקם באים לענות על צרכים של אנשים, חלקם

   

  תוכן עיניינים | הורד ספר

 • דיני מיסים-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  דיני מיסים-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  מס על סוגיו השונים לא נולד בימינו. ניתן לומר כי תהליך המיסוי לכשעצמו נולד לפני מאות שנים עוד בזמנם של השבטים האינדיאנים הקדומים. שיטות מס כמו "מס אויר", לדוגמא, שקבע מס לבעל השטח מצד כל מי ששוכן בשטח שלו, היו שכיחות ביותר בזמנו.

  בימינו אנו לא קיימות יותר שיטות מיסוי כבימי קדם, אלא כיום המס משולם על פי חוק.


  תוכן עיניינים
  | הורד ספר

 • דיני עבודה ומסחר-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  דיני עבודה ומסחר-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  הרובד התחתון והחזק ביותר בתחום דיני עבודה הינו החוק, חוק דיני עבודה, החוק בא להגן על העובד מהמעביד וגם להגן על העובד מפני עצמו. עלינו לציין שבהיררכית משפט העבודה לפני חוקי המגן חלים חוקי הייסוד אשר מגנים הן על העובד והן על המעביד.

   

  תוכן עיניינים | הורד ספר

 • יסודות החשבונאות-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  יסודות החשבונאות-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  חשבונאות הינה פעילות של שירות למתן מידע שימושי אודות היחידות הכלכליות בתוך הפירמה, וזאת למקבלי ההחלטות השונים בתוך החברה ומחוצה לה. זהו תחום העוסק ברישום וניתוח האירועים הפיננסיים במערכת כלכלית. תכליתה של החשבונאות היא השגת סיכומים, תוצאות, ודיווח המשמעות שלהם לבעלי עניין.

   

  תוכן עיניינים | הורד ספר

 • יסודות המימון-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  יסודות המימון-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  כולנו יודעים מהי פירמה שהרי פירמות מקיפות אותנו בכל תחום של פעילותנו היומיומית, אנו נתייחס בקורס לפירמה כארגון המסב תשומות לתפוקות.
  תשומות מסוימות הן בשליטת הפירמה ואחרות מחוץ לשליטתה, תפוקת הפירמה מספקת משוב המשפיע על החלטות עתידיות לגבי תשומות שבשליטת הפירמה.

   

  תוכן עיניינים | הורד ספר

 • מבוא לחשבונאות פיננסית-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  מבוא לחשבונאות פיננסית-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  הלוואה בלתי צמודה - הלוואה לזמן ארוך הינה הלוואה שפירעונה נמשך מעבר לשנה.

  ערך הסילוק של ההלוואה – הצורה בה ההלוואה מוצגת במאזן והמשמעות הינה:
  כמה עולה (כמה צריך לשלם) היום על מנת "להיפטר" מהלוואה?
  כאשר בנק איננו מסכים לסילוק ההלוואה הוא יבקש קנס על פירעון מוקדם.

   

  תוכן עיניינים | הורד ספר

 • מבוא לחשבונאות ניהולית-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  מבוא לחשבונאות ניהולית-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  החשבונאות הניהולית עוסקת בדוחות בתוך הארגון, ההנהלה חייבת לתכנן את השימוש במשאבים העומדים לרשותה כדי להשיג את מטרותיה אבל זאת תוך כדי שמירה על עלויות מינימאליות, לכן, יש צורך בפיקוח ובקרה שוטפת של כל התהליכים כדי להשיג תמחיר מלא לגבי העלויות השונות.

   

  תוכן עיניינים | הורד ספר

 • מבוא לחשבונאות ניהולית-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  חוברת פתרונות חשבונאות ניהולית-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  החשבונאות הניהולית מטרתה לבנות תקציב ותמחור של הפירמה העסקית, וזאת בשיטות תקצוב שונות ובהתאמה לסוג הפעילות העסקית.

  בשלב הראשון יש למצוא את נקודת האיזון של החברה, הכוונה לנקודת שבה במידה ונמכור יותר יחידות הריי ונתחיל להרוויח ובמידה ונמכור פחות יחידות החברה תתחיל להפסיד.

  בשלב השני נבחר את סוג התקציב והתמחור הנכון לחברה הכולל עלויות תפעוליות, הוצאות משתנות, הוצאות קבועות, הוצאות ישירות , הוצאות עקיפות ומפתח העמסה בין ההוצאות השונות לטובת המוצרים השונים.

  בשלב השלישי תתקיים האפשרות לקבלת החלטות בנוגע להמשך הפעילות של החברה תוך התמקדות במגזרי הפעילות השונים וקבלת החלטות לגבי סבסוד צולב של מגזרים ורה אורגניזציה של הפעילות העסקית.

   

   

   

  הורד חוברת

 • מבוא לחשבונאות ניהולית-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  חוברת תרגול ניתוח דוחות כספיים-פרופ' זיו רייך, רו"ח

  הדוחות הכספיים מפורסמים לאחר תקופת הפעילות העסקית של החברה, ומטרת ניתוח הדוחות הכספיים הינה להבין מגמות שונות בחברה באופן אבסולוטי תוך השוואה מול חברות אחרות בענף ומול תקופות מקבילות בחברה עצמה, בעזרת ניתוח הדוחות הכספיים ובחינת יחסים פיננסים שונים, ניתן לקבל הבנה לגבי היכולת התזרימית של החברה לטווח הקצר ולטווח האחרון בד בבד עם השלכות לגבי העתיד הפיננסי של החברה ויכולת הפרעון של החברה, כמו כן בדיקה לגבי היעילות התפעולית של החברה והניהול השוטף של החברה בפרמטרים שונים ובהשוואה לתקופות מקבילות ולשאר החברות בענף.

   

   

  הורד חוברת

 • פרופסור זיו רייך, רו״ח כתב ספרים רבים בהם ניתן לתרגל את נושאי הלימוד הפיננסים השונים ולדון בסוגיות פיננסיות מורכבות.

   

  ספרי הלימוד משלבים אקדמיה ופרקטיקה, פרופסור זיו רייך, רו״ח מציג בספרים דילמות חשבונאיות , פיננסיות תוך שילוב פרמטרים הקשורים למס הכנסה, כאשר תרגול ופתרון התרגילים והסוגיות בספרים מאפשרים לסטודנטים הבנה מלאה של החומר לקראת הבחינה בד בבד עם הבנה מלאה של דילמות עסקיות וניהוליות בתחומים פיננסים שונים וכך מאפשרים לסטודנטים לשלב הבנה פרקטית והבנה אקדמית ולקבל ערך מוסף מהקורס ומהפרמטרים השונים שנצברו במהלך לימוד הקורס וכמובן בהכנה לבחינה.

   

  במטרה לקבל הבנה מלאה, יש להשתמש בספרים באופן מובנה במהלך הקורס, כי מדובר בקורסים פיננסים אשר נבנים שלב אחר שלב וקיימת חשיבות לסנכרון מלא בין השלבים השונים של הקורס ובין הנושאים השונים של הקורס תוך הפעלת חשיבה מורכבת ודיון אקטיבי בסוגיות הפיננסיות השונות הנלמדות בתכני הקורס.